Yunan Adaları Kapı Vizesi – Komşuya Ziyaret

Komşu Kapıları Açılıyor!

Günümüzde seyahat etmek, özellikle vize alım süreçleriyle ilgili belirsizlikler nedeniyle zorlayıcı olabilir. Ancak, Yunan Adaları’nın kapıda vize uygulaması başlatması, bu süreci kolaylaştıran bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Bu haberi duyan pek çok gezgin için gerçekten iç ferahlatıcı bir haber olmalı.

Evet, Yunan Adaları artık 7 günlük kapıda vize uygulamasını hayata geçiriyor. Bu gelişme, seyahat edenlerin vize alımıyla ilgili işlemleri daha da basitleştirecek ve tatil planlarını kolaylaştıracak.

İşte Yunan Adaları kapı vizesi hakkında bilmen gereken bazı detaylar:

 1. Kapı Vizesi Ücreti ve Şartları: Kapı vizesi almak isteyenlerin belirli bir ücreti ödemesi gerekebilir. Bununla birlikte, vizeye başvururken belirli belgelerin sunulması da istenebilir. Bu belgeler genellikle pasaport, seyahat sağlık sigortası ve konaklama rezervasyonları gibi temel belgelerdir.

 2. Hangi Adalar Kapıda Vize İmkanı Sunuyor?: Yunan Adaları’nın birçoğu bu yeni uygulamadan yararlanabilir. Ancak, bazı adaların bu kapsamda değerlendirilmeyebileceğini unutmamak önemlidir. En popüler adaların çoğunun bu uygulamayı destekleyeceği tahmin edilmektedir. Kapı vizesi uygulanan adalar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 3. Yunan Adaları Nerede?: Ege Denizi’nde bulunan Yunan Adaları, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve eşsiz deniz manzaralarıyla ünlüdür. Santorini, Mikonos, Rodos ve Kreta gibi adalar, dünya çapında popüler turistik destinasyonlar arasındadır.

Bu yeni uygulama, özellikle tatil planları yapanlar için büyük bir kolaylık olabilir. Artık Yunan Adaları’nı keşfetmek isteyenler, vize işlemleri konusunda daha az endişelenerek seyahatlerini planlayabilirler. Unutma, Mart 2024’ten itibaren bu uygulamanın geçerli olduğu ve seyahat ederken gerekli belgeleri yanında bulundurman gerektiği önemli bir detaydır.

Yunan Kapı Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kapıda vize denildiği zaman oraya gidilerek kapıda para ödeme yapılarak alınan bir vize türü olarak düşünebilirsiniz. Fakat bu vize için de daha önceden başvuruda bulunulması gerekiyor.

2024 yazında Yunan Adaları’na seyahat etmek için gereken şartlar:

 1. En az 6 ay geçerliliği bulunan bordo pasaport
 2. Gidiş-dönüş feribot bileti
 3. Otel rezervasyonu
 4. Pasaportta KKTC vize damgasının bulunmaması
 5. Seyahat sigortası
 6. Vize başvuru formu
 7. Konaklayacaksan 3 aylık banka hesap dökümü
 8. Vize ücreti

Başvurunu yaptıktan ve kapıda vize ücretini ödedikten sonra, kısa bir süre içerisinde elektronik ortamda vize onayını alabilirsin. Bu gereksinimleri yerine getirdiğinde, Yunan Adaları’na seyahat etmek için hazır olacaksınız.

Yunanistan Kapı Vizesi ile Gidilebilecek Adalar

Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan bazı yabancı uyruklu vatandaşların Yunan kapı vizesi alarak aşağıda ki 10 adayı ziyaret edebilecek. Adalar hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 • Midilli (Lesvos)
 • Sakız (Chios)
 • Sisam (Samos)
 • Patmos
 • Leros (İleryoz)
 • Kalimnos
 • Kos (İstanköy)
 • Simi (Sömbeki)
 • Rodos
 • Meis (Kastellorizo)

Ayvalıkta Yaşam; Otel,Restoran ve Eğlence Mekanlarının adresi

Ayvalık ve çevresindeki tüm bu güzellikleri keşfetmek için sizlere rehberlik eden web sitemizde oteller,restoranlar ve eğlence mekanlarının bilgilerine ulaşabilir ve tatilinizi planlarken firmalar ile irtibata geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. Haydi,keşfe çıkalım!