kostariayvalik-4

Kastoria Ayvalık

Hakkında

Ayvalık’ta ki Tarihi Konuk Eviniz Kastoria Ayvalık

Ayvalık’ın tarihi dokusunda, 1884 yılında Avusturya Konsolosluğu konuk evi olarak hizmet veren ve şimdi 8 odası bulunan Kastoria Ayvalık Otel’i keşfedin. Ayvalık’ın kalbinde, merkeze ve deniz kıyısına sadece 300 metre mesafede yer alan otel, muhteşem manzaralar sunan panoramik deniz manzaralı bir terasa sahip. Mis kokulu, ferah ve aydınlık içerisinde ki odalarında özel banyo, TV ve Klima mevcut olup, sıcacık bir aile ortamında kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Tarihi ve Restorasyon

Kastoria Ayvalık Otel, özgün Rum mimarisine sadık kalarak 2019 yılında restore edilmiş ve tarihi dokusunu koruyarak modern konforla buluşan otel, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine kapılarını açmıştır.

Otel hikayesi ile, Türkiye’ye göç eden dedelerinin ve bizim geçmişimizin en uygun temsilcisi olarak adını Kastoria’dan almış. Kastoria, günümüzde Yunanistan topraklarında yer alan bir şehirdir ve otelin ruhuyla benzerlik taşımaktadır.

Rezervasyon

Ayvalık‘ın tarih kokan sokaklarında, deniz manzaralı terasında ve sıcak atmosferinde unutulmaz bir konaklama deneyimi için hemen  Kastoria Ayvalık Otel’i ziyaret ederek rezervasyon yapabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz!

Kastoria Tarihi Konuk Evi