petra-macaron-2

Petra Macaron

Hakkında

Ayvalık’ın Yeni Lezzet Durağı: Yeme içme ve keyifli vakit geçirme noktası Petra Macaron 

Ayvalık artık sadece “Kum, deniz, güneş & Rakı Balık Ayvalık” klişesinden ibaret olmaktan çıkıyor nihayet… Gastronomi merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu sefer keşfettiğimiz lezzet duraklarından biri ise Petra Macaron. Hem mekânı hem de lezzetleri ile bizi kendine hayran bırakan bu mekân, Ayvalık’ın en hoş ve en karakteristik noktalarından biri.

petra-macaron
Petra Macaron

Zaten ilk adımda Petra Macaron’a giriş yaparken, mimarisi ve lokasyonuyla albenisini hissettiriyor. İçeri adım attığınız anda sizi sıcacık bir atmosfer ve lezzetlerle dolu bir dünya karşılıyor. Şef, yöresel malzemeleri kullanarak yepyeni lezzetler yaratmış.

Lezzet peşinde koşanlar için ve gerçekten “iyi” yemek deneyimi arayanlar için Ayvalık’ta Petra Macaron’u es geçmemelerini tavsiye ediyorum.

Ayvalık artık sadece güzelliklerinin ve plajlarının yanı sıra lezzetleriyle de anılmaya başlıyor. Petra Macaron gibi mekânlar, Ayvalık’ın gastronomi merkezi olma yolunda atılan emin adımların birer örneği. Yöresel malzemelerin ve şeflerin yaratıcılığının birleştiği bu mekânlarda, Ayvalık’ın lezzetlerine yeni bir soluk getiriliyor.

Eğer yolunuz Ayvalık‘a düşerse, Petra Macaron’u mutlaka ziyaret etmeli, bu lezzet şöleninden mahrum kalmamalısınız.