zeytin-arasi-tas-evler-1

Zeytin Arası Taş Evler

Hakkında

Baştan sona kadar keyif dolu bir tatil hayal etmek isterseniz, gözlerinizi kapatın ve bu muhteşem mekanı keşfedin. Hayal gücünüzü kullanarak, bir Ege mahallesinde kendinizi hissedin ve etrafınızdaki detayları zihninizde canlandırın.

zeytin-arası-taş-evler
Zeytin Arası Taş Evler

Gözlerinizi kapattığınızda, karşınızda masmavi bir deniz belirsin. Sıcak kumlar üzerinde yürüyerek denizin serin sularında yüzebilirsiniz. Denizin yanında ise flamingolarla dolu bir göl hayal edin. Bu gölde, flamingoların zarif danslarını izleyebilir ve doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir başka yöne doğru dönüp Ayvalık’ın ünlü zeytin ağacı ormanlarını keşfedin. Bu ormanda doğal su kaynakları bulunur ve doğayla iç içe olmanın huzurunu hissedersiniz. Üzerinizde ise tertemiz bir gökyüzü, mavinin bütün tonlarını barındıran bir manzara olsun.

Şimdi gözlerinizi açın ve Zeytin Arası Taş Evler Apart Otel’in içine girin. Kendinizi çocukluğunuzdan beri özlediğiniz, hayalini kurduğunuz bir Ege mahallesinin ortasında bulunuyormuş gibi hissedin. Tarihe tanıklık etmiş asırlık zeytin ağaçları arasında dolaşırken, özgün mimarisiyle dikkat çeken taş evlerin sokaklarını keşfedin. Bu evler, Asos doğal taşı, Sarımsak taşı (Ayvalık kırmızısı) ve Alaçatı taşlarından yapılmış cumbalı balkonlara sahip.

Her bir ev, geleneksel Cunda, Alaçatı ve Midilli Ayvalık mimarisinin birebir örneğidir.

Bu sokakta yaşayan insanlar gibi siz de istediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz. Havuzda yüzmek için gidersiniz ya da zeytin ağaçları arasından yürüyerek Tuz Gölü’ndeki flamingoların dansını izleyebilirsiniz. Otele 400 metre uzaklıktaki Sarımsaklı Plajı‘na gidip tertemiz sulara bırakıp, masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Şeytan Sofrası’na çıkarak panoramik bir manzara eşliğinde çayınızı ya da buz gibi biranızı yudumlayabilirsiniz. Cunda’nın kollarına kendinizi bırakıp tarifsiz eğlenceyi ve huzuru yaşayabilirsiniz. Dönüş yolunda Küçükköy’e uğrayıp boşnak böreği ve sıcacık çay eşliğinde köy kahvesinde dinlenme fırsatı bulabilirsiniz.

Akşamın gelmesiyle birlikte Zeytin Arası Taş Ev’e dönüp cumbalı evinizde dinlenmeye çekiliyorsunuz. Ağustos böceklerinin ve kuş seslerinin eşlik ettiği sessizlikte huzur dolu bir uyku uyuyun. İyi dinlenin çünkü yarın daha çok keşfedilecek ve görülecek birçok yer sizi bekliyor.

Hiçbiri hayal değil, Zeytin Arası Taş Evler’de bu hayalleri gerçekleştirme zamanı.

Web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz!

Zeytin Arası Taş Evler