Zeytin, Deniz ve Tarih Kokan Bir Tatil Beldesi

Ayvalık

Hepimizin tatil yapma özlemi var, öyle değil mi? İşte size, zeytin kokusu, deniz ve doğanın iç içe olduğu Balıkesir iline bağlı Ege’nin kıyılarında yer alan Ayvalık tatil beldesini tanıtmak istiyorum.

Denizin ve çamların kokusu, yosunların eşlik ettiği Ayvalık, doğal güzelliği ve tarihi dokusu ile kendine hayran bırakıyor. Taş ve ahşap işçiliğiyle yapılmış 3 katlı evleri, ibadethaneleri ve arkeolojik değerleri barındıran bu şirin belde, dar sokakları ve oya oya işlenmiş yapılarıyla her adımında nostalji kokuyor.

Tarih boyunca zengin bir coğrafyada yer alması sayesinde, ilginç bir tarihe sahip. Her evinde ayrı bir hikaye var. Hikayelerinde hüzün, sevinç ve coşkunun yanı sıra, başlangıçta ve sonunda yer alan tarihi dokunuşlar da bulunuyor. Ayvalık’ta gezilecek tarihi yerler bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu tatil beldesi, doğal güzellikleri ve denizaltı zenginlikleriyle de ön plana çıkıyor. Denizde yapılan aktivitelerin yanı sıra, kumsalda dinlenebilir veya çevreyi keşfedebilirsiniz. Ayrıca, sanatsal ve kültürel etkinliklerle dolu bir tatil geçirmek isteyenler için de zengin bir seçenek sunuyor.

Gazetelerin tatil sayfalarında gördüğümüz yerlerden biri olan Ayvalık, sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Zeytin, deniz ve tarih kokan bu şirin beldede tatil yapmak istemez miydiniz? Ayvalık ziyaretiniz esnasında yapmanız gereken diğer aktivitelere buradan ulaşabilirsiniz.

İrili ufaklı bir çok adayı barındıran Ayvalık 22 adaya sahiptir. Bu adalardan biri olan Cunda Adası (Alibey Adası) yerleşim yerine sahip tek ada olma özelliğini taşımaktadır. Cunda Adası otellerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Turkuaz renkli denizi ile berrak ve tertemiz suya sahip olan ve Kuzey Ege’de denize girilecek en güzel denizlerden biri olan Sarımsaklı Plajına sahip olması ile Ayvalık tatilcilerin tercih ettiği bir noktadır. Sarımsaklı otellerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayvalık’ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, tatil planınızı önceden yaparak uygun bir Ayvalık otellerini seçebilir ve tatilinizi keyifle geçirebilirsiniz.

ayvalik
  • Saatli Cami (Agia İanni Kilisesi) 
  • Çınarlı Cami (Agia İorga Kilisesi)
  • Hayrettin Paşa Cami (Kato Panaya Kilisesi)
  • Hamidiye Cami
  • Taksiyarhis Anıt Müzesi
  • Ayvalık Ayazma Kilisesi (Ayvalık Panagia Phaneromeni Ayazması)

Ayvalıkta Yaşam; Otel,Restoran ve Eğlence Mekanlarının adresi

Ayvalık ve çevresindeki tüm bu güzellikleri keşfetmek için sizlere rehberlik eden web sitemizde oteller,restoranlar ve eğlence mekanlarının bilgilerine ulaşabilir ve tatilinizi planlarken firmalar ile irtibata geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. Haydi,keşfe çıkalım!