Ayvalık'a Ulaşım

Ayvalık’a ulaşım rehberi ile Ayvalık ve çevresine gelecek olan misafirlerin ulaşım konusunda çeşitli alternatifler ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır. Seyahatleriniz Keyifli Geçsin!!!

Ayvalık’a Karayolu İle Nasıl Gidilir?

Ayvalık’a ulaşım oldukça kolaydır ve farklı ulaşım seçenekleri olmasından dolayı büyükşehirlere yakın bir konum olduğu için hafta sonları bile rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Kendi aracınızla seyahat etmek isterseniz, yukarıda belirtilen yol bilgilerini takip ederek rahatlıkla Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile seyahatlerinizde; 

Balıkesir – Ayvalık arası 125 Km.
İzmir – Ayvalık arası 150 Km.
Bursa – Ayvalık arası 270 Km.
İstanbul – Ayvalık arası 405 Km.
Ankara – Ayvalık arası 650 Km. mesafede olup ayrıca otobüs firmaları ile de seyahat edebileceğiniz konumdadır.

Ayvalık’a seyahatinizi bulunduğunuz şehirden şehirler arası otobüsler ile de gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs seyahatlerinizde Ayvalık otogarında ulaşımı sağladıktan sonra Ayvalık otogarı önünde bulunan şehiriçi minibüsleri ile istediğiniz noktalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayvalık’a Havayolu ile Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ayvalık, konumunun avantajı sayesinde Türkiye’nin birçok şehrinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir tatil beldesi. Özellikle Körfez Havalimanı’nın açılması ile birlikte hava yolu ile de Ayvalık’a kolayca ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet gibi hava yolu firmalarının Edremit Körfez Havalimanı’na seferleri mevcut.

İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftanın 7 günü Edremit Körfez Havalimanı’na direk uçuşlar bulunuyor. Yaklaşık 1 saat süren uçuşların ardından Ayvalık merkeze sadece yarım saatlik bir araba yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. 

İzmir’den hava yolu ile Ayvalık’a ulaşım mümkün olmamakla birlikte, diğer şehirlerden İzmir’e gelerek buradan kara yolu aracılığıyla Ayvalık merkeze ulaşabilirsiniz. Edremit Körfez Havalimanı, Ayvalık merkeze sadece yarım saat uzaklıkta yer alıyor. 

Havayolu ulaşım esnasında havalimanı ve Ayvalık arasında ulaşımınızı gerçekleştirmek için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin  Havayolu taşımacılığı için gerekli bilgilere buradan  ulaşabilirsiniz. 

Ayvalık’a Denizyolu ile Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İstanbul bölgesinden Ayvalık’a ziyarete gelecek olan misafirler için ayrıca deniz yolu ile ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

Yenikapı ve Kadıköy’den kalkan İDO deniz otobüsleri ile Bandırma’ya seyahatinizi gerçekleştirerek buradan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu taşıma hizmeti ile Ayvalık’a ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

İDO seferlerine buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bandırma – Ayvalık arası transfer yolcu hizmetlerine buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ayvalıkta Yaşam; Otel,Restoran ve Eğlence Mekanlarının adresi

Ayvalık ve çevresindeki tüm bu güzellikleri keşfetmek için sizlere rehberlik eden web sitemizde oteller,restoranlar ve eğlence mekanlarının bilgilerine ulaşabilir ve tatilinizi planlarken firmalar ile irtibata geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. Haydi,keşfe çıkalım!