cavlihane-1885-6

Cavlıhane

Hakkında

Ayvalık’ta ki Eviniz Cavlıhane;

Ayvalık’ın ilk yerlisi Rumlar tarafından 1885 yılında inşa edilmiş ve mübadele sonrası yeni sahiplerinin yerleşerek  90 yıldır yaşadıkları evlerinin kapısını sizlerin de Ayvalık’ta ki eviniz olarak misafirlerine açtıkları bir otel.

Cavlıhane

Cavlıhane, Ayvalık‘ın merkezinde yer almakta ve sizlere mahalle hayatını yaşama imkanı sunmaktadır. Eski kiliseler ve manastırlar, pazar yeri, yerel kahveler, restoranlar ve mağazalara birkaç adım uzaklıktadır. Aynı zamanda kalabalık ve gürültüden uzak bir konumdadır. Gün içerisinde taş kaplı Ayvalık sokaklarını ve orijinal Ayvalık evlerini keşfedebilirsiniz. 2017 yılında hizmete açılan Cavlıhane, yöresel dokuyu yaşatmayı amaçlamaktadır.

Yüksek tavanlı, ahşap ağırlıklı ve klimalı odalarında misafirlerine tüm yıl boyunca sıcak bir ev ortamı sunuyor. Burada Ayvalık’ın yaşayan ruhunu hissedebilirsiniz. Otelde konakladığınız süre boyunca yöresel lezzetleri tatma fırsatı bulabilirsiniz. Özel zeytin ve sızma zeytinyağı, el emeği ile hazırlanan reçeller ve taze demlenmiş çayın bulunduğu kahvaltısı ile güzel bir Ayvalık sabahına başlayabilirsiniz.

Ayvalık Cavlıhane’de konaklamanız sırasında burada yaşanmışlıkları paylaşabilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Ayvalık’ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfederken Cavlıhane’nin sıcaklığını hissetmeniz için keyifli bir Ayvalık deneyimi geçirmenizi dileriz!

Keyifli Tatiller!

Web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz!

Ayvalık Cavlıhane