ferahi-butik-otel-5

Ferahi Evler Butik Otel

Hakkında

Ferahi Evler Butik Otel & Restaurant: Ayvalık’ın Tarihi ve Lezzet Dolu Durağı

Ayvalık, Ege Bölgesi’nin gözde turistik noktalarından biridir. Tarihi dokusu, kendine özgü mimarisi ve eşsiz lezzetleriyle ziyaretçilerini büyülemektedir. Bu güzel bölgede konaklamak isteyenler için Ferahi Evler Butik Otel & Restaurant, benzersiz bir seçenek sunmaktadır.

Ayvalık’ın mimari özelliklerini göz önünde bulundurarak eski ve yeni mimari öğelerin uyumunu başarılı bir şekilde yansıtmaktadır. Ferahi Evler’in duvarları sarımsak taşından yapılmış taş duvarlarla çevrili olup, otelin karakteristik yapısına ayrı bir şıklık katmaktadır. Bu sayede otel, bölgenin tarihi ve kültürel mirasını yaşatma amacını taşımaktadır.

ferahi-evler-butik-otel
Ferahi Evler Butik Otel

Ferahi Evler, konum olarak da avantajlı bir noktada yer almaktadır. Midilli Feribot İskelesi’ne sadece 100 metre mesafede bulunması, seyahat kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca Edremit Koca Seyit Havaalanı’na ise araçla sadece 20 dakikalık bir mesafededir. Bu sayede ziyaretçiler, rahatlıkla otelin huzur dolu atmosferine ulaşabilirler.

Otelin odaları, geçmişin atmosferini günümüzün konforuyla buluşturmayı hedeflemiştir. Sabah uyandığınızda odanızda kendinizi bir gemi güvertesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Ferahi Evler’in 18 özenle dekore edilmiş odası, konuklarına huzurlu bir konaklama deneyimi sunmaktadır.

Otelde en özel anlardan biri de kahvaltıdır. Sabahları Ferahi Evler’e özgü kendi elleri ile hazırlamış oldukları Ayvalık zeytin çeşitleri, Ayvalık tulum peyniri ve taze lor gibi lezzetlerle dolu bir kahvaltı sizi beklemektedir. Zengin çeşitlilik ve lezzetli malzemeler ile hazırlanan kahvaltısı ile güne enerjik bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Ferahi Restaurant ise Ayvalık bölgesinin lezzet durağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Otelin muhteşem manzarası eşliğinde huzur ve zerafet dolu bir yemek deneyimi sunan Ferahi Restaurant, deneyimli şefleri ve zengin mönüsüyle tüm misafirlerine yıl boyunca hizmet vermektedir.

Ferahi Butik Otel, düşünceye ve keşfe adanmış bir yerdir. Ayvalık‘ın mistik atmosferi ve doğal güzellikleri, burada konaklayan misafirlerin iç dünyalarına hitap etmekte. Otelin sessiz ve huzurlu atmosferi, ziyaretçilerin kafa dinlemek ve ruhlarını yenilemek için ideal bir ortam sunmaktadır. Keyifli Tatiller!

Web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz!

Ferahi Evler